10 tipů od sestřičky jak nebýt nemocná

Kategorie
 
 
 
 
 
 

10 tipů od sestřičky jak nebýt nemocná

Zdravotnické oblečení a 10 tipů proti choroběZdravotní sestry jsou vždy v centru chorob. Tráví hodně času ve vnitřních prostorách, bok po boku s lidmi, kolegy. Vytváří se tak vhodné prostředí pro mikroskopické smrtelné nepřátele způsobující onemocnění. Jsem si jistá, že my všichni jsme tak trochu nemocní z tipů, jak předcházet prochladnutí, tak proč si to ještě jednou nezopakovat? Opakování je přece matka moudrosti.

1. Umývejte si ruce

Toto mně vždy udivuje. Pro zdravotní sestry to znamená umývání si rukou i mimo práci.

 

2. Vhodně se oblékejte

Jen proto, že parkujete nedaleko pracoviště neznamená, že budete nosit vhodné outdoorové oblečení (v závislosti na počasí). Ani neumím spočítat, kolikrát vidím svoje kolegy rychle kráčet, resp. utíkat od jejich auta k budově nemocnice v nevhodném oblečení, které je vůbec neochrání před aktuálním počasím. Oh, dámy, dávejte si něco na Vaše hlavy!

 

3. Dostatek spánku

Dostatečným a kvalitním odpočinkem si vybudujete úžasný imunitní systém. Zanedbaný spánek Vaší imunitě vůbec neprospívá.

 

4. Pomožte Vašemu imunitnímu systému

Je potřeba dělat v oblasti Vašeho zdraví moudrá rozhodnutí. Myslím si, že Vám nemusím vysvětlovat, jaký negativní dopad na imunitu má kouření a pití alkoholu. Toto platí i pro jídlo.

 

5. Je v pořádku zdržovat se v přítomnosti nemocných lidí

Ve skutečnosti se to od Vás vyžaduje. Jak jinak by Váš imunitní systém rozpoznal, bojoval a rozvíjel Vaši imunitu, když byste nebyli vystaveni nákaze. Přestaňte se vyhýbat těm, kteří vypadají nebo tvrdí, že jsou nemocní.

 

6. Nechoďte do práce nemocná

Toto bývá často tvrdý oříšek. Neexistuje absolutně žádný přínos z toho, když přijdete do práce nemocné. Budete se cítit hůř a hůř. Váš pracovní výkon bude nulový. Zůstaňte doma a chorobu vyležte.

 

7. Když je třeba, volejte doktora!

Rezistence na antibiotika není je mýtus. Nechoďte k lékaři jen proto, že máte rýmu. Na druhé straně, nečekejte 10 dní po dobu nachlazení, pokud se úplně nevysílíte a nebudete schopná si ani zavolat pomoc.

 

8. Přestaňte hledat medicínu ve flaštičkách a zkratkách

Seznam je tu nekonečný. Vitamín C, D, E, B12 (vyberte písmenko z abecedy), echinacea, ginko biloba, bez, zinek atd. Přestaňte hledat  pomoc ve flaštičkách - to nepomůže.

 

9. Svažte si vlasy

Jen proto, že nevidíte bakterie, to neznamená, že tam nejsou. Proto si Vaše vlasy dejte do gumičky. To platí pro dámy i pro pány!

 

10. Nedotýkejte se Vaší tváře

Většina nakažlivých chorob je přenášena dotykem očí, nosu a úst prostřednictvím nečistých rukou a prstů. Ujistěte se proto, že si Vaše ruce důkladně umyjete, abyste předešli možné nákaze.Tak, zapomněli jsme na něco?

Zdroj: http://scrubsmag.com/10-tips-from-a-nurse-on-how-not-to-get-sick-this-winter/

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
google-site-verification=Oc4MOf4q3ElOtZLt1C1oH5XT_UMgGiIpsmr6QELjVx0
Plná (Desktop) verze