Jak efektivně zbavit prádlo virů a bakterií.

Kategorie
 
 
 
 
 
 

Jak efektivně zbavit prádlo virů a bakterií.

Jak efektivně zbavit prádlo virů a bakterií.

Správná údržba je náročná alchymie, která se nesmí podcenit. Zejména v aktuální době, která zaskočila celý svět. Je důležité se postarat o své zdraví, zdraví našich blízkých, ale i osob, které jsou v bezprostřední blízkosti. Viry a bakteriemi se to hemží, kde se dá, proto se musíme chránit nejen např. rouškami, tak i ochranným materiálem a oblečením, kterým chráníme své tělo. I péče o prádlo je nyní nesmírně důležitou úlohou pro každého z nás.

Přinášíme 5 zásad, které nasměrují k té správné péči o Vaše oblečení. Nestačí pouze prádlo vyprat a jít. Nyní musíme věnovat velkou péči a svůj čas, abychom z oblečení dostali co nejvíce virů a bakterií, které se uvnitř textilie mohly zachytit.

Pět zásad správné péče o prádlo

1) Praní

Základem je čistá pračka, kterou pravidelně čistíme. Nejenom prádlo je třeba vyprat, ale i pračka si zaslouží náležitou péči a očistu.

Pračka je však první místo, kde zbavíme oblečení od špíny a většiny mikrobů. Použitím kvalitního pracího prostředku s desinfekční příměsí a praním prádla na vyšší stupeň viry a bakterie převážně odstraníme (pokud to dané oblečení snese).

2) Sušička

Ti šťastní, kteří vlastní sušičku, mají další výhodu. Zbylé viry a bakterie zde čelí dalším nástrahám díky horkému proudění vzduchu v sušičce.

3) Sušení prádla na sluníčku

Při hezkém počasí využijme sluneční ultrafialové paprsky, které bakterie výrazně omezí.

4) Žehlení

Bakterie a viry nemají rády teplo, a proto je kvalitní žehlička s napařováním ideální volbou, která je zničí a zakončí proces zbavování bakterií. Vysokou teplotou si zajistíme, že zahubíme téměř všechny neřády. Slovíčko téměř je záměrně napsáno, jelikož se objevil nový typ virusu COVID-19, který je tu krátce a není probádaný. Každopádně toto jsou kroky, díky kterým zahubíme téměř všechny bakterie a viry.

5) Správná manipulace

Zejména si však musíme dát velký pozor na správnou manipulaci s prádlem. Na prádlo saháme pouze čistýma rukama a oblečení dále skladujeme v čistých prostorech. Po pracovní směně nebo znečištění co nejdříve odstraníme a vypereme všechno oblečení, abychom zamezili rozmnožování virů.

 

Fotografie: zdroj Pixabay,  RyanMcGuire

#nosimmedicaluniforms

25.3.2020

Chraňte svoje zdraví. Opatrujte se.

 
 
 
Bonus klub
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
google-site-verification=Oc4MOf4q3ElOtZLt1C1oH5XT_UMgGiIpsmr6QELjVx0
Plná (Desktop) verze