Účinné recepty na chřipku, kašel a nachlazení

Kategorie
 
 
 
 
 
 

Účinné recepty na chřipku, kašel a nachlazení

Účinné recepty na chřipku, kašel a nachlazení

Onemocněli jste, případně na vás něco „leze“? Zejména během přechodného ročního období na nás ze všech koutů útočí různé bacily a virová onemocnění. Jak proti nim bojovat bez toho, abyste museli polykat různá antibiotika, která vám jen podráždí žaludek a rozhodí celý organismus?  Pojďme se podívat na zaručené tipy, díky kterým se postavíte na nohy bez použití chemie a drahých léků.

7 tipů, které vás postaví na nohy

Pokud onemocnění podchytíte včas, jeho následná léčba bude o mnoho jednodušší a nebude vás trápit několik týdnů. V tom lepším případě se dokážete z onemocnění dostat během jednoho až dvou dní. Jak ale na to?

1.Vitamínová bomba v podobě nápoje

Cítíte, že na vás něco „leze“? Zdá se vám, že máte teplotu, trápí vás bolest hlavy, dutin, případně máte ucpaný nos? Zatočte s bacily díky zázvorovému čaji. Někteří doporučují dokonce kombinaci s česnekem, případně s cibulí. Závisí to pouze na vás, jestli jste to ochotní vypít nebo už ne.

Je to výborná náhrada známého Coldrexu nebo Theraflu. S pořádnou dávkou citrónu vám tento čaj zabezpečí množství vitamínů a zároveň vám pořádně pročistí dutiny.

TIP: Mnoho lidí řeší první příznaky tradičně, a to panáčkem slivovice či jiného tvrdého alkoholu.

2.Cibulí proti prochladnutí

Trápí vás kašel a cítíte, že jste prochladli? Další stará známá medicína, kterou používali už naše babičky a možno i jejich babičky, je kombinace medu s cibulí. Cibuli je třeba nakrájet co nejdrobněji, aby měla co nejlepší účinek.

Na kašel nebo bolavý krk vám pomůže také teplé mléko s medem. Určitě jste to už jako malí zažili. Maminka vám připravila teplé mléko a vy jste ho spokojeně popíjeli. Je to přeci jenom chutnější varianta, než ty výše uvedené.

TIP: Namísto cibule můžete vyzkoušet kombinaci medu s najemno nastrouhaným křenem. Výborně pročistí dutiny a dodá potřebnou dávku vitamínů.

3.Na bolestivý krk pomáhá kloktání

Pokud potřebujete dezinfikovat krk a zmírnit bolest, výbornou kombinací, která se používá již staletí, je kloktadlo ve formě vody se solí. Bolavý krk nejen utiší, ale zároveň vás zbaví choroboplodných zárodků.

Jako kloktadlo můžete použít i směs koření, například kurkumy. V horké vodě rozpustíte kurkumu a budete kloktat tímto hojivým zázrakem. Kurkuma totiž patří ke koření, které je zároveň silným antioxidantem.

TIP: Bolestí v krku se zbavíte také kloktáním odvaru z heřmánku, který také působí hojivě a uklidňuje nemocný krk.

4.Uvolněte dýchací cesty napařováním

Kdo nebyl nemocný, neví, co to napařování vlastně je. Při nachlazení vám výborně pomůže právě napařování. Vodu v hrnci přiveďte do varu, nakloňte se nad hrnec, přes hlavu si dejte utěrku, zavřete oči a pomalu a zhluboka inhalujte páru, která vychází z hrnce.

Je dobré takto dýchat alespoň půl minuty. Pro lepší účinek můžete přidat do vody i pár kapek eukalyptového oleje, případně mátového. Dýchací cesty vám krásně uvolní a vy zase budete moci volně dýchat.

5.Na vysokou horečku se studeným obkladem

Pokud vás začne trápit horečka, vyzkoušejte studené zábaly. Při velmi vysoké horečce se doporučuje dokonce i studená sprcha, která tělo pořádně ochladí. V tomto případě ale není vhodné sprchovat se úplně studenou nebo ledovou vodou. Nejlepší je vlažná.

6.Domácí recept proti kašli

Určitě jste už slyšeli o tom dát si na noc na hrudník vepřové sádlo. Samozřejmě nejlepší je, pokud si po natření hrudníku sádlem, zakryjete toto místo bavlněnou látkou, případně potravinovou fólií a pak ještě malým ručníkem. Sádlo tak zůstane v teple a bude lépe působit.

TIP: Na suchý kašel vám může pomoci například čaj z jitrocele, který má protizánětlivé a stahující účinky.

7.Teplou koupelí proti zimnici

V případě zimnice je nejlepší dát si co nejdříve teplou koupel. Ne úplně horkou, ale příjemně teplou.

A jaké zaručené triky používáte vy? Nemocným přejeme brzké uzdravení a dobrou imunitu.

 
 
 
Bonus klub
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
google-site-verification=Oc4MOf4q3ElOtZLt1C1oH5XT_UMgGiIpsmr6QELjVx0
Plná (Desktop) verze