24. září - Světový den srdce

Kategorie
 
 
 
 
 
 

24. září - Světový den srdce

Zdravotnické oblečení a Světový den srdce

 

Nádherný den symbolizující péči, vděčnost a lásku, kterou si naše srdce zaslouží na denní bázi, i o tom je tento krásný svátek. Minimálně stejně, tak jako o zbytek našeho těla, bychom se měli starat o svoje srdce, a také i o svoje celkové psychické zdraví, které je nejsilnější pumpou v našem těle. Vše je úzce propojené. Kterých bodů bychom se tedy měli držet, aby naše srdce bylo zdravé a šťastné každý den?

 

1.    Poznejte vaše srdce
Starost o srdce by mělo začínat tím, že jste si vědomi všech možných rizik, a proto byste měli vědět vše o vašem zdravotním stavu a nezapomenout, jaká čísla je třeba vytočit v případě nouze. Udělejte něco pro vaše srdce a navštivte vašeho lékaře, který vám poskytne pár základních vyšetření. Ujistěte se, že váš krevní cukr a tlak mají ty správné hodnoty. Taktéž byste měli poznat příznaky infarktu v případě, že někdo ve vašem okruhu přátel a nejbližších bude potřebovat pomoc. Věděli jste, že až 70 % srdečních a dýchacích nouzových situací se stává v domácnostech a končí šťastně hlavně díky rodinným příslušníkům, kteří dokázali postiženému pomoci? Možná tím dalším hrdinou budete nakonec i vy sami!


2.    „Dopujte“ vaše srdce
Srdce musí z něčeho fungovat, aby mohlo udržovat celé tělo a mozek v pořádku ve dne i v noci.  Zdravé jídlo i nápoje jsou skvělou cestou za zdravým srdcem, a proto byste se měli vyvarovat polotovarům a hotovým jídlům, které obyčejně obsahují příliš mnoho tuku a rychlého cukru. Nahraďte sladkosti zdravou alternativou – ovocem, to vás zásobí větší energií než čokoláda, a je o mnoho zdravější pro vaše srdce i postavu. Denně jezte misku zeleniny, a pokud možno, připravujte si vlastní obědy. Jsou nejen zdravé, výživné, ale přesně víte, co konkrétně jíte, a navíc tak ušetříte i peníze.


3.    Rozhýbete vaše srdce
Nedostatek fyzické aktivity může vést k srdečním nemocem stejně, jako může vést k obezitě, cukrovce či zvýšenému tlaku. Dopřejte si pohyb a udržujte tak vaše tělo zdravé, a nejen tělo. Cvičení, běh, chůze, cokoliv, to všechno udržuje naši psychickou rovnováhu a předchází tak depresím, úzkosti a jiným těžkostem. Buďte aktivnější každý den a věnujte vašemu zdraví alespoň 30 minut fyzické aktivity v jakékoliv podobě, která se vám líbí nejvíc. Či už to bude procházka v lese, fitko, brusle anebo cokoliv jiného.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
google-site-verification=Oc4MOf4q3ElOtZLt1C1oH5XT_UMgGiIpsmr6QELjVx0
Plná (Desktop) verze