Světový humanitární den

Kategorie
 
 
 
 
 
 

Světový humanitární den

Zdravotnické oblečení a Světový humanitární den Světový humanitární den – vzdejme hold všem, co chrání zdraví a životy lidí


Jsou tu s námi snad od nepaměti. Uznávaní, oslavovaní, „zázrační“... Ti, kterým mnozí vděčili anebo doposud vděčí za to, že dostali druhou šanci na život.  Ptáte se, o kom je vlastně řeč? Humanitární pracovníci, dobrovolní lékaři, sestřičky, učitelé, požárníci, vojáci, a ti, kteří tomu zasvětili celý život.  Naši pozemští „andělé“ strážní, kteří riskují svoji bezpečnost pro bezpečnost druhých, své životy za ty cizí. Tyto skutečné hrdiny bychom měli uznávat a stavět je na piedestal každý den, ale speciálně dnes přátelé. Vzdejme jim společně hold a vyslovme jedno velké Děkujeme za to, že jsou mezi námi. Právě dnes, 19. srpna celý svět společně ruku v ruce oslavuje Světový humanitární den a vzdává tak dík nejedné skvělé duši, která každý den překonává vlastní hranice výměnou za lepší život těch druhých.

Na konci bylo světlo...
Děti i dospělí ze zemí třetího světa či zemí ve vojenských zónách, všichni ti žijí životy, jaké si mnozí z nás dokážou představit jen na základě nejnovějšího trháku z Hollywoodu v hlavní úloze s Bradem Pittem. Avšak do každodenní reality, která by jinak byla žijícím peklem, jim vnášejí světlo humanitární pracovníci s duší andělů. Těm všem vzdáváme hold! Hold za to, že jsou silnější, než kdokoliv jiný, že každodenně konfrontují tvrdou realitu, že sledují skutečnou lidskou bolest, a napříč tomu všemu to nevzdávají a pomoc druhým pro ně zůstává  na prvním místě.

Naděje nikdy neumírá!
Říká se, že naděje umírá poslední, ale v případě bezbranných lidských bytostí, kterým dobrovolní pracovníci z celého světa nezištně podávají pomocnou ruku, je to jinak. Světový humanitární den vzdává díky všem, kteří rozdávají naději tam, kde to s nadějí každý vzdal. Je obdivuhodné a zároveň výjimečné, jak dokáže vnést jeden člověk naději na lepší budoucnost do bolavé duše druhého. Za to, že dokážou proměnit tmu na světlo, smutek na radost a nemožné ve skutečné, za to všechno jim dnes vzdejme hold!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
google-site-verification=Oc4MOf4q3ElOtZLt1C1oH5XT_UMgGiIpsmr6QELjVx0
Plná (Desktop) verze